Elastyczna praca w środowisku Microsoft 365 #homeoffice

W badaniu przeprowadzonym w IV kwartale ubiegłego roku przez serwis Pracuj.pl, 28% pracujących  Polaków zdeklarowało że wykonuje pracę w modelu zdalnym lub hybrydowym. Jednakże w niektórych branżach nawet 90% firm umożliwia wykonywanie pracy zdalnie lub hybrydowo.

W celu osiągnięcia jak najlepszych wyników w tym środowisku, pracownicy oraz firmy potrzebują elastycznych i jak najskuteczniejszych rozwiązań  takich jak „cloud computing” (praca w chmurze). Jednym z czołowych narzędzi do pracy zdalnej oraz hybrydowej jest środowisko Microsoft 365.

Czym jest Microsoft 365?

Microsoft 365 to zestaw narzędzi i aplikacji, które ułatwiają użytkownikom pracę i komunikację na odległość, dzięki funkcjom takim jak:

  • możliwość organizowania wirtualnych spotkań i konferencji,
  • przechowywanie i udostępnianie dokumentów w chmurze, dzięki czemu pracownicy mają dostęp do potrzebnych plików z dowolnego miejsca,
  • bezpieczeństwo danych poprzez uwierzytelnianie dwuskładnikowe, szyfrowanie plików oraz monitorowanie aktywności użytkowników,
  • kontrola wersji dokumentów poprzez śledzenie zmian w dokumencie,

Nowe funkcje Microsoft 365

Oprócz wyżej wymienionych funkcji należy również wspomnieć te najnowocześniejsze, które wpływają na efektywność pracy oraz jeszcze skuteczniejszą wymianę informacji:

  • Funkcja tłumaczenia, która jest obecnie dostępna dla Word, Excel, OneNote, Program Outlook i PowerPoint,
  • Dyktowanie dokumentów w programie Word,
  • Analiza danych w programie Excel, dzięki której możemy interpretować dane za pomocą zapytań w języku naturalnym (bez konieczności pisania skomplikowanych formuł),

Opcja 1) wybierając sugerowane pytanie:

support.microsoft.com

Opcja 2) poprzez zadane pytanie:

support.microsoft.com

Dlaczego warto skorzystać z rozwiązania chmurowego?

  1. Możliwość wykonywania cyklicznych kopii zapasowych, dzięki którym możemy odzyskać najświeższą wersję danych, nawet w przypadku ataku cyberprzestępców.
  2. Rozwiązania dostępne w chmurze minimalizują koszty zakupu infrastruktury IT oraz wpływają na sprawną komunikację wewnątrz firmy i wydajną pracę dzięki dostępnym narzędziom online.
Należy pamiętać, iż praca zdalna lub hybrydowa wiąże się nie tylko z wprowadzeniem odpowiednich narzędzi do wykonywania pracy ale również z bezpieczeństwem IT oraz bezpieczeństwem danych. Jest więc to bardzo złożony proces, który wymaga wsparcia doświadczonego zespołu IT.

Dzięki naszej pomocy, mogą Państwo liczyć na bezproblemową migrację danych i bezpieczne wdrożenie całej organizacji. Każdą naszą współpracę rozpoczynamy od wnikliwej analizy infrastruktury IT, po której wdrażamy i szkolimy pracowników, oferując wsparcie końcowe.

Zapraszamy do kontaktu:

Dimers Sp. z o.o.
ul. Św. Wojciech 28
61-749 Poznań
biuro@dimers.pl
tel: +48 61 278 67 98